Makeup,  Uroda

Makijaż kosmetykami mineralnymi

Dlaczego warto używać podkładów mineralnych i czym różnią się od od innych podkładów? Odpowiedź brzmi: składem! W minerałach nie znajdziecie niczego poza minerałami, które korzystnie wpływają na skórę. W innych podkładach mamy różnego rodzaju domieszki, które przedłużają trwałość lub wpływają na jego konsystencję itd. Według mnie, stosowanie minerałów ma same zalety, a największą jest to, że używając minerałów pielęgnujemy skórę, chronimy, a nawet poprawiamy jej stan. makijaż mineralny

Wiele osób przy pierwszym spotkaniu z minerałami, ma problem w ich aplikacji, i właśnie dlatego stworzyłam ten post. Powstał on z myślą o tych, którzy chcieliby się oswoić minerałami i nauczyć ich prawidłowej aplikacji. Mam nadzieję, że moje instrukcje ułatwią Ci nakładanie produktów mineralnych, a może nawet spowodują, że się w nich zakochasz 😉 Pominę w tym wpisie sposób nakładania na mokro, bo znajdziecie go TUTAJ.

Cały zaprezentowany poniżej makijaż wykonałam kosmetykami i akcesoriami marki Annabelle Minerals – to jest Polska marka, która szczególnie jest mi bliska. Uwielbiam ją właściwie za wszystko! Wszystkie kosmetyki Annabelle Minerals mają formę pudrową.

Krok po kroku:

1. Podkład

Najważniejsza zasada: zanim zaczniesz aplikację podkładu upewnij się, że krem się całkowicie wchłonął, w przeciwnym razie zrobi Ci się tzw. ciastko. Najlepiej odczekaj kilka minut i do dzieła!

Aby uzyskać duże krycie na skórze nakładaj podkład pędzlem z płaską górą typu flat top.  Sposób nakładania to tzw. „stemplowanie”. Dzięki tej technice uzyskasz również trwalszy makijaż. Jeżeli wolisz delikatniejsze krycie możesz użyć pędzelka kabuki.

Ja wybrałam ten pierwszy sposób. Nadmiar podkładu ściągaj chusteczką.

2. Korektor

Korektory Annabelle bardzo dobrze kryją, więc nie musisz się martwić o żadne zasinienia w okolicach oczu. Do nałożenia korektora użyj pędzelka mini kabuki. Po lewej stronie umieściłam, dla kontrastu, zdjęcie z korektorem na powiece i bez. Jest różnica, prawda? 😉

3. Makijaż oka

Jeżeli masz wrażliwe oczy i zazwyczaj podrażniają Cię zwykłe kosmetyki, koniecznie wypróbuj cienie mineralne. Ja do codziennego makijażu mam swoje dwa ulubione cienie mineralne: almond milk i ice cream. Cienie te, sprawdzają się idealnie, kiedy zależy mi na delikatnym makijażu oka.

Lubisz mieć kreskę na oku? Mam dla Ciebie dobrą wiadomość – cieniem mineralnym też da się ją zrobić 😉 Wystarczy spryskać skośny pędzelek do eyelinera hydrolatem i wymieszać z cieniem.

 A oto efekt końcowy całościowego makijażu mineralnego w wydaniu codziennym 🙂

A na koniec wszystko to w skrócie w wersji filmowej.

Dajcie znać jak Wy stosujecie minerały 🙂

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: