DIY

Słuchowe MEMO DIY

Przez lata pracy z dziećmi zdobyłam wiele cennych doświadczeń. Nauczyłam się cierpliwości, tolerancji, umiejętności cieszenia się z drobiazgów i tego, że można wydać miliony na zabawki, a i tak największą atrakcją okazuje się karton. Dlatego też szybko nauczyłam się robić pomoce dydaktyczne i zabawki sama. Przekonałam się przy tym jak wielu przedmiotom, dzięki niewielkiej modyfikacji, można dać nowe życie, zmniejszając przy tym ilość śmieci.

Tak też powstało MEMO słuchowe z opakowań po farbkach do malowania palcami. Do przygotowania takiej zabawki świetnie nadają się też opakowania po niespodziance z Kinder jajka. Zadaniem dziecka w tej zabawie jest znalezienie dwóch takich samych dźwięków. Jest to doskonały trening pamięci, który jednocześnie wspiera rozwój zmysłu słuchu. Na gotowe klocki do zabawy w MEMO słuchowe możecie wydać od 30 -70 zł w zależności od producenta.

Możecie też zrobić MEMO słuchowe sami, a będziecie do tego potrzebować:

DifficultyBeginner
Total Time5 mins

 parzystą ilość opakowań
 parzystą ilość przedmiotów np. spinacze, klocki, fasola, kasza, ryż itp.

Ingredients

 parzystą ilość opakowań
 parzystą ilość przedmiotów np. spinacze, klocki, fasola, kasza, ryż itp.

Directions

MEMO słuchowe

Pamiętaj żeby zaopatrzyć się w parzystą ilość opakowań. Jeśli jest taka potrzeba wyczyść je dokładnie, aby nie pozostawić resztek farbki czy czekolady.

Ja wybrałam kilka wolnych przedmiotów dostępnych akurat w gabinecie – jak klocki lego, metalowe kulki i zszywacze. Możesz też wykorzystać to co masz akurat w kuchni np. kaszę, fasolę, ryż czy makaron. MEMO wymaga tego, aby szukać dwóch takich samych elementów, dlatego też pamiętaj żeby zadbać o równą ilość przedmiotów, aby wydawały taki sam dźwięk.

Zamknęłam pudełka i gotowe! Opakowania po farbkach podobnie jak te z Kinder jajek nie są łatwe do otwarcia dla dzieci, nie ma więc ryzyka, że przedmioty w nich umieszczone wypadną.

Jak zrobisz swoje MEMO pochwal się w komentarzu 🙂

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: