Pomysł na prezent

Świąteczna bluza DIY

Swetry i bluzy ze świątecznym akcentem stają się coraz bardziej popularne. Od dawna sama chciałam mieć taką świąteczną bluzę i długo szukałam inspiracji, a potem sposobu by zrobić sobie własny świąteczny ciuch.

Inspiracją była świąteczna kartka, którą znalazłam na Pinterest. Początkowo chciałam wykorzystać farby do tkanin. Nawet już zrobiłam potrzebne zakupy i przygotowałam sobie szablon, ale potem stwierdziłam, że malowanie muszę jeszcze poćwiczyć i lepiej wyjdzie mi szycie. I tak powstała taka oto świąteczna bluza w moim wykonaniu.

Pomysł i jego realizacja okazała się dużo łatwiejsza niż mi się wydawało, pozwoliłam sobie nawet na ciut malowania. Wykorzystując wcześniej przygotowany szablon i złotą farbę do tkanin. Jak to powstało? Zobacz sama. 

  1. Bluzę kupiłam w sklepie internetowym oferującym odzież reklamową. W Internecie można znaleźć wiele ubrań reklamowych, które przygotowane są do tego żeby je dowolnie przerabiać – drukować na nich lub malować. Ubrania te nie mają widocznych metek czy logotypów. Gdy odeszłam od pomysły z malowaniem i postanowiłam wykorzystać satynową wstążkę, zrobiłam spore zakupy w pasmanterii.
  2. Zanim zabrałam się do szycia ułożyłam wstążkę przypinając ją do bluzy za pomocą szpilek i zaprasowując przez szmatkę. Do przyszycia wstążki wykorzystałam maszynę do szycia, jednak równie dobrze można to zrobić ręcznie. Zakończenia wstążki po obcięciu mogą się pruć, żeby zabezpieczyć je przed tym, warto je lekko przypalić.
  3. Ponieważ na początku zamierzałam całą wstążkową choinkę namalować, miałam już przygotowany szablon i zakupione farbki. Wykorzystałam go do namalowania gwiazdeczki na szczycie choinki.
Tak oto powstała świąteczna bluza z satynowej wstążki, nitki i odrobiny farbki do tkanin. Zajęło mi to około godziny, nie licząc dni, które spędziłam na szukaniu inspiracji… Jak Ci się podoba mój pomysł na świąteczną bluzę? Ubrałabyś taką w święta?

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: