DIY,  Make Life Beautiful

Makramowe Inspiracje – Makrama 5 żywiołów

W ostatnim czasie miałam okazje zapoznać się z kilkoma nowościami książkowymi dotyczącymi makramy. Jednak „Makrama Pięciu Żywiołów. 20 projektów pełnych harmonii” autorstwa Rebecca Millar zdecydowani się spośród innych wyróżnia. Przede wszystkim tym, że autorka poza sznurkiem, kijkiem i drewnianymi koralikami wplata w swoje projekty inne elementy jak kamienie, kryształy czy pióra.

Nadrzędną inspiracją proponowanych projektów są żywioły – ziemia, powietrze, woda, ogień i duch. W każdym z działów tematycznych znajdziemy projekt łapacza snów, kwietnika i mały element jak biżuteria, breloczek czy podkładka pod kubek. Każdy z żywiołów reprezentuje inne cechy, którym odpowiadają różne minerały. Autorka poza sztuką wiązania węzłów przekazuje nam wiedzę dotyczącą właściwości kryształów i charakterystyki określonych żywiołów zachęcając czytelnika do tworzenia projektów wprowadzających harmonię w nasze otoczenie.

Projekty opatrzone są pięknymi zdjęciami i przejrzystymi instrukcjami. Przy każdej propozycji w pierwszej kolejności znajdujemy instrukcje przygotowania, listę potrzebnych materiałów i wykorzystane w projekcie techniki oraz węzły wraz z odnośnikami do stron, na których znajdziemy instrukcję ich wykonania.

Dzięki temu książka mimo dużych projektów, w których wykorzystywane są różne sploty i skomplikowane techniki jest przystępna również dla osób początkujących. Myślę, że zarówno amator jak i doświadczony rękodzielnik znajdzie w tej książce masę przydatnych technik, porad i inspiracji.


Dodaj komentarz

%d bloggers like this: