DIY

Jak namalować obraz

Co zrobić, kiedy bardzo chcesz, ale nie wiesz jak? Wydaje ci się, że nie potrafisz malować, nie masz pomysłu od czego zacząć. Nie wiesz, jak pociągnąć linie, aby powstało z tego coś pięknego? Podoba Ci się technika akwareli, ale te rozmyte kształty, z których wyłania się krajobraz wydają się być mega wyzwaniem?

Obraz na płótnie

Całe szczęście ludzka kreatywność nie zna granic i jeśli tylko masz chęć możesz spróbować swoich sił w malowaniu obrazów. W Internecie można znaleźć coraz więcej ofert firm wykonujących szablony obrazów do malowania po numerkach. Zamawiając taki obraz otrzymujemy szkic drukowany na bawełnianym płótnie i naciągnięty na krosno. W zestawie są też pędzle i farby na bazie wody w zgodnych z obrazem kolorach. Do tego projekt i wzornik, dzięki któremu bez trudu przygotujesz swoje dzieło.

Obraz ze zdjęcia

Jeśli żaden z gotowych wzorów obrazów dostępny w sklepach Ci się nie podoba. PicArta oferuje wykonanie obrazu do malowania po numerach ze zdjęcia. Co oznacza, że możesz namalować swój własny indywidualny obraz przedstawiający Twoją rodzinę czy ulubiony krajobraz. PicArta przygotuje taki szkic wydrukowany na bawełnianym płótnie naciągniętym na krosno. Do tego, otrzymasz też zestaw farb akrylowych w odcieniach i liczbie indywidualnie dopasowanych do Twojego obrazu oraz instrukcję malowania i indywidualny dla Twojego projektu wzornik.

Malowanie po numerach DIY

DifficultyBeginner

Będziesz potrzebować
 kartki z bloku technicznego
 farb akrylowych lub akwareli
 pędzli
 drukarki
 kubka na wodę
 ręcznika papierowego do wycierania pędzelka
 wzoru do malowania - aby go samodzielnie stworzyć skorzystaj z instrukcji poniżej

Ingredients

Będziesz potrzebować
 kartki z bloku technicznego
 farb akrylowych lub akwareli
 pędzli
 drukarki
 kubka na wodę
 ręcznika papierowego do wycierania pędzelka
 wzoru do malowania - aby go samodzielnie stworzyć skorzystaj z instrukcji poniżej

Directions

Jak namalować obraz

Jeśli nie masz jeszcze odwagi na malowanie na płótnie malarskim. Wolałabyś wpierw poćwiczyć w domowym zaciszu i sprawdzić czy taka forma Ci się spodoba, to jest na to sposób. Przy pomocy darmowych aplikacji Internetowych i domowej drukarki, możesz samodzielnie przygotować sobie taki wzór do malowania. Nie będzie on tak efektowny jak obraz na płótnie. Do tego, sama będziesz musiała przygotować farby i kolory. Jednak, jeśli Ci się spodoba, to może być pierwszy krok do wielkiej pasji.

Najprościej wygenerujesz taki szkic dzięki darmowej stronie color-dragon.tk. Dzięki niej możesz stworzyć własny wzór wybierając zdjęcie z własnego komputera. Strona stworzona jest w języku angielskim, jednak nawet jeśli nim sprawnie nie operujesz, na pewno sobie poradzisz. Poniżej przygotowałam dla Ciebie instrukcję, która prezentuje cały proces krok po kroku. Pamiętaj tylko żeby wydrukować wzór do malowania na papierze z bloku technicznego! Taki zwykły papier ksero nie poradzi sobie z farbą wodną. Prędzej zrobisz w nim dziurę niż namalujesz obraz 😉

Zanim spróbujesz muszę Cię ostrzec to wciąga 😉

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: