DIY,  Make Life Beautiful

Jak nauczyć się makramy?

Podoba ci się styl BOHO w mieszkaniu? Chcesz stworzyć swoje własne BOHO dodatki, ale nie wiesz gdzie znaleźć wystarczająco jasne instrukcje dla początkujących. Internet pełen jest tutoriali i świetnych inspiracji, jednak, kiedy chcesz się nauczyć nowej umiejętności, warto poćwiczyć na prostych wzorach. Dzięki wydawnictwu Publicat, niedawno, ukazała się książka „MAKRAMA dla początkujących i nie tylko. 24 inspirujące projekty.” autorstwa Amy Mullins i Marnia Ryan-Raison. 

Publikacja ta może być doskonałą pomocą dla każdego kto chce spróbować makramy po raz pierwszy, ale również bardziej zaawansowani twórcy znajdą w niej ciekawe wzory. Autorki zadbały o to by proponowane przez nie projekty i instrukcje były wystarczająco łatwe by usatysfakcjonować początkujących i pomóc im stworzyć pierwsze dzieła. Zadbały też o ambitnych odbiorców i w każdym z rozdziałów zawarły bardziej skomplikowany wzór.

Do tego, sama książka jest pięknie wydana. Szaroniebieska okładka wypełniona zdjęciem jednego z projektów od razu zachęca by zajrzeć do środka. Po czym okazuje się, że dekorację z okładki z łatwością można wykonać samodzielnie. Tak naprawdę całe wnętrze wypełnione jest pięknymi, inspirującymi zdjęciami projektów, które chce się od razu wypróbować.

Na samym początku książki znajdziesz dokładne rysunki i instrukcje wykonania typowych w technice makramy węzłów i splotów oraz dowiesz się w jakie materiały warto się zaopatrzyć tworząc makramę.

Każdy projekt jest szczegółowo opisany. Na początku znajduje się lista materiałów, które potrzebne są do wykonania konkretnego schematu. Następnie wylistowane są nazwy węzłów i technik, które wykorzystano przy danym projekcie wraz z numerami stron, na których znajduje się opis ich wykonania, aby z łatwością można było do nich zerknąć. Instrukcja wykonania podzielona jest zawsze na kilka kroków i uzupełniona zdjęciami.

Z tą książką makrama staje się naprawdę prosta, a do wykonania efektownych projektów nie potrzeba niezwykłych umiejętności.

Zobacz, gdzie kupić:

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: